هر انجمن‌ اسلامی‌ ، در كشور، یك‌ سنگر فرهنگی‌ است‌ كه‌ سلاح‌ این‌ سنگر، دین‌، تدبیر، علم‌، فكر و فرهنگ‌ می‌باشد. مقام معظم رهبری            کار فرهنگی امر مهمی است ، نیازمند حرکتی جهادی و انقلابی است. فرهنگ عمومی ما در سال های اخیر دستخوش نابسامانی های فراوان بوده است. این نابسامانی بیش از هر چیزی ریشه در ناآگاهی دارد. احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر در حوزه فرهنگ می تواند پشتوانه محکمی برای این هدف مقدس باشد            کار فرهنگی امر مهمی است ، نیازمند حرکتی جهادی و انقلابی است. فرهنگ عمومی ما در سال های اخیر دستخوش نابسامانی های فراوان بوده است. این نابسامانی بیش از هر چیزی ریشه در ناآگاهی دارد. احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر در حوزه فرهنگ می تواند پشتوانه محکمی برای این هدف مقدس باشد           
خبر اول
 • نشست اتحادیه کشوری انجمن های اسلامی
  به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفی قائم مقام آیت‌الله جنتی در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست مدیران اتحادیه کشوری انجمن‌های اسلامی که ۲۵ آذر ۹۵ در سالن اجتماعات سازمان دارالقرآن برگزار شد با بیان این جمله از امام خمینی (ره) که فرمودند: «در اسلام هیچ تکلیفی بالاتر از حفظ خود اسلام نیست و حفظ جمهوری اسلامی از اعظم فرایض است» اظهار کرد: امروز وظیفه ماست کمک کنیم مردم به صحنه بیایند و شبهاتی که دشمن برای آنها ایجاد کرده را برطرف کنیم تا مردم بیشتر به نظام اعتماد کنند و با این هدف بود که برای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، شعار «افتخار به گذشته و امید به آینده» را طراحی کردیم البته چهل سال گذشته زمانی است که می‌توان به آن افتخار کرد و این موضوع یک واقعیت است که باید به مردم انتقال داده شود.
  قائم مقام آیت الله جنتی در شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی عنوان داشت: باید دین خود را به جمهوری اسلامی ادا کنیم و به این نکته توجه ویژه داشت که برای انجام فرایض دینی، حفظ جمهوری اسلامی، انجام اعظم فرائض و اوجب واجبات است.
  وی با اشاره به اینکه امروز برای حضور حداکثری آحاد ملت باید در زمینه روحیه بخشیدن به مردم، رفع شبهات و ترویج کارآمدی نظام دینی با تمام نیرو تلاش کرد، افزود:‌ هدف برگزاری نشست مدیران اتحادیه کشوری انجمن‌های اسلامی این است که طوری برنامه‌ریزی کنیم که اجرای جشن‌های چهل سالگی انقلاب رنگ وبوی مردمی داشته باشد و مردم را بیشتر به این عرصه وارد کنیم. حضرت امام خمینی (ره) همیشه تأکید داشتند و مقام معظم رهبری نیز تأکید دارند که مراسم ایام پیروزی انقلاب اسلامی باید مردمی برگزار شوند.
  لطفی در ادامه با تأکید بر اینکه دشمن به دنبال القاء یأس و ناامیدی در بین آحاد جامعه است، تصریح کرد:‌ ما باید با دشمن مقابله کنیم و در این راه خلأ و کاستی نداریم در گذشته اگر یک اسحله ما خراب می‌شد، ما حتی توان تعمیر آن را نداشتیم اما امروز از نظر ساخت سلاح‌های پیشرفته و تولید علوم مختلف پیشتاز هستیم. این مسائل را باید برای ۸۰ درصد از هم وطنانمان که دوران انقلاب و بیش از ۵۳ درصد از هم میهنانمان که دوره دفاع مقدس را ندیده‌اند تبیین کرد تا مردم بیش از این قدردانِ نظام جمهوری اسلامی ایران باشند.
  قائم مقام آیت الله جنتی در شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان این مطلب که انقلاب اسلامی ایران کران تا کران دنیا را درنبردیده و عامل تأثیر و الگوی بسیاری از کشورهای اسلامی بوده است، گفت:‌ دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، انواع توطئه‌ها در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را علیه جمهوری اسلامی ایران به کار برده‌اند اما این دسیسه‌ها با بصیرت، زمان شناسی و عامل به وظیفه بودن مردم بی‌اثر شده‌اند و تمام این عوامل باعث شد که با کمترین هزینه فرهنگ انقلاب اسلامی ایران به جهان صادر شود.
  وی افزود: امروز از دشمن هراسی نداریم اما نباید از برنامه ریزی آنها غافل بود و باید با با بصیرت آمادگی مقابله با هرگونه تهاجم را داشته باشیم. باید به این موضوع توجه داشت که بارزترین ویژگی انقلاب بعد از دینی بودن، مردمی بودن آن است و این خودباوری مردم ایران است که در بزنگاه‌ها انقلاب را نجات داده است. امروز سیاست خصمانه دشمن نسبت به جمهوری اسلامی تشدید شده، چرا که خوب می‌دانند انقلاب اسلامی ایران محدود به جغرافیای خودش نیست و به این موضوع اذعان دارند که آنچه باعث فروپاشی نظام سرمایه داری می‌شود همین نظام اسلامی است و برای بقاء نظام تک قطبی این نظریه را دادند که مقاومت اسلامی باید از بین برود و برای شکستن مقاومت مردم ایران جنگ هوشمندانه ترکیبی، رسانه‌ای و روانی را به راه انداختند.
  لطفی در پایان سخنان خود یادآورشد: دشمنان ما می‌دانند به جز نظامِ متکی بر مردم هر ساختار دیگری را می‌توان شکست داد و برای تحقق این مهم؛ ۵۰ شبکه ماهواره‌ایی فارسی زبان مخالف با نظام اسلامی ایران را به بیش از ۳۰۰ شبکه افزایش داده‌اند. امروز نظام سلطه مستقیماً مردم ایران را هدف قرار داده تا اعتماد آن‌ها به نظام را کاهش دهد.
  گفتنی است، در پایان این مراسم مدیران اتحادیه کشوری انجمن‌های اسلامی به تبیین دیدگاه‌ها و تشریح برنامه‌های ویژه مراسم چهل‌سالگی انقلاب در استان‌ها پرداختند و نصرت‌الله لطفی قائم‌مقام آیت‌الله جنتی در شورای هماهنگی تبلیغات به سؤالات آنها در این زمینه پاسخ داد.
  ادامه ...
 • ششمین گردهمایی مسئولین انجمن های اسلامی استان فارس
  ششمین گردهمایی مسئولین انجمن های اسلامی اسان فارس، صبح روز سه شنبه مورخ 13 آذر ماه 1397 به میزبانی انجمن اسلامی بیمارستان شهید آیت الله دکتر بهشتی شیراز در سالن اجتماعات این بیمارستان برگزار شد.
  در این مراسم علاوه بر گزارش فعالیت های انججمن اسلامی بیمارستان، کارگاه های آموزشی با عناوین معضلات اجتماعی خانواده ها، فضای مجازی در نوجوانان و جوانان برگزار شد.
  از برنامه های دیگر این نشست، ایراد سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهرابی، مدیر کل محترم اداره تبلیغات اسلامی استان فارس با موضوع کمیته تشکل های دینی و انجمن های اسلامی در ستاد دهه فجر چهلم استان فارس بود.
  در پایان، اعضای انجمن های اسلامی با حضور در بخش دیالیز از بیاران عیادت کردند.
  ادامه ...
 • پنجمین گردهمایی انجمن های اسلامی استان فارس

  در آخرین روزهای ماه محرم؛  پنجمین نشست مسئولین انجمن های اسلامی استان فارس به میزبانی  اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان فارس صبح روز ۱۶ مهرماه ۹۷ در سال اجتماعات این بنیاد برگزار گردید.

  این جلسه که با حضور سردار  رنجبر از ایثارگران  سرافراز دوران دفاع مقدس  انجام شد؛  مسئولین انجمن های اسلامی دیدگاهها و نظرات خود را عنوان و پرسش هایی را مطرح نمودند.
  در این گردهمایی جناب سرهنگ گرامی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان فارس؛  ضمن پاسخ به سوالات مطرح شده؛  گوشه ای از فعالیتها و برنامه های این بنیاد در سطح شهرستانهای  استان فارس را بیان نمودند و سپس آقای همتی  ؛ کارشناس تشکهای دینی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس در خصوص برگزاری کارگاههای آموزشی آسیبهای اجتماعی و اعزام اساتید ویژه  انجمن های اسلامی  گزارشی را عنوان کرد.
  در این جلسه از ۶ نفر از پیشکسوتان انجمن های اسلامی در دوران دفاع مقدس با لوح تقدیر تجلیل شد.
  در پایان جمع حاضر از موزه دفاع مقدس و یادمان شهید خلبان عباس دوران بازدید نمودند.    ادامه ...
لینکهای مفید