هر انجمن‌ اسلامی‌ ، در كشور، یك‌ سنگر فرهنگی‌ است‌ كه‌ سلاح‌ این‌ سنگر، دین‌، تدبیر، علم‌، فكر و فرهنگ‌ می‌باشد. مقام معظم رهبری            کار فرهنگی امر مهمی است ، نیازمند حرکتی جهادی و انقلابی است. فرهنگ عمومی ما در سال های اخیر دستخوش نابسامانی های فراوان بوده است. این نابسامانی بیش از هر چیزی ریشه در ناآگاهی دارد. احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر در حوزه فرهنگ می تواند پشتوانه محکمی برای این هدف مقدس باشد            کار فرهنگی امر مهمی است ، نیازمند حرکتی جهادی و انقلابی است. فرهنگ عمومی ما در سال های اخیر دستخوش نابسامانی های فراوان بوده است. این نابسامانی بیش از هر چیزی ریشه در ناآگاهی دارد. احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر در حوزه فرهنگ می تواند پشتوانه محکمی برای این هدف مقدس باشد           
خبر اول
 • افتتاح نمایشگاه دست آوردهای انقلاب در اردبیل
  مراسم بزرگداشت فجر چهلم و افتتاح نمایشگاه دست آوردهای انقلاب اسلامی با همت اتحادیه انجمن های اسلامی وبا تلاش وزحمات فراوان انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در سالن اجتماعات دانشگاه روز چهار شنبه ۹۷/۱۱/۱۷ ساعت ۱۰ قبل از ظهر با حضورپرشور اساتید،کارکنان و دانشجویان باسخنرانی بهرام دژبرد رئیس اتحادیه انجمن های اسلامی استان اردبیل برگزار گردید. در این جلسه رئیس اتحادیه ضمن اشاره به دست آوردهای ۴۰سال گذشته ، توطئه های دشمنان داخلی و خارجی را یادآوری نموده واز دانشگاهیان درخواست کرد که با برگزاری کرسی های آزاداندیشی جهت برملا شدن توطئه های دشمنان به روشنگری به پردازند . دژبرد با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی مبنی حفظ نظام جمهوری اسلامی از اوجب واجبات از همه دست اندرکاران درخواست نمود که جهت حضور حداکثری مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن تلاش مجاهدانه داشته باشند. دراین مراسم از چند نفر از فعالان سنگر ایثار و شهادت وفرهنگ و دانش با اهداء جوایز تقدیر به عمل آمد و در پایان شرکت کنندگان از نمایشگاه دست آوردهای انقلاب اسلامی که در محل سالن دانشگاه برپا شده است بازدید کردند.
  ادامه ...
 • هشتمین نشست انجمن های اسلامی استان فارس
  هشتمین نشست انجمن های اسلامی  استان فارس  در سال ۹۷بمناسبت ایام پرفروغ فجر برگزارشد.


  در صبح روز  چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه ۹۷ هشتمین گردهمایی مسئولین  انجمن های اسلامی ادارات؛ بانکهاو کارخانجات استان فارس به میزبانی کارخانه پشم شیشه شیراز برگزار گردید.
  در این مراسم بعد ازتلاوت قرآن کریم و  سرود جمهوری اسلامی؛  کلیپ فعالیتهای مذهبی و فرهنگی و همچنین معرفی  تولیدات این کارخانه   که توسط انجمن اسلامی  پشم شیشه ایران تدوین و تهیه شده بود؛ پخش گردید.
  سپس آقای دکتر دستغیب؛  مدیرعامل این شرکت بیاناتی را پیرامون خاطرات دوران قبل از پیروزی  انقلاب اسلامی و  همچنین معرفی توانمندی ها و دستاوردهای چهل ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی  مطرح و از موفقیتهای کاری و تولیدی شرکت پشم شیشه طی چند ساله اخیر مواردی را عنوان نمود.
  مهمانان ویژه این مراسم که به میمنت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی منعقد گردیده بود؛  حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا دانش ( معاونت فرهنگی و آموزش اداره کل تبلیغات اسلامی فارس)  و حاج آقا مهدوی ( دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر فارس)  و آقای همتی (مسئول واحد تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی  فارس ) بودند.
  بخش دیگر مراسم   تجلیل ازاعضای انجمن های اسلامی استان فارس بود که با  همت و مساعدت اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس به ۱۵ نفر از این تلاشگران عرصه فرهنگی لوح تقدیر و هدیه اهدا گردید.
  پایان بخش این نشست؛  استفاده از سخنرانی و تذکرات حاج آقا مهدوی که در خصوص وظائف انجمن های اسلامی طبق اساسنامه فعالیتشان عنوان گردید و مقرر شد کارگاه آموزشی  با حضور اعضای انجمن های اسلامی بصورت اختصاصی توسط ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر و با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شود.  

  ادامه ...
 • مراسم استقبال از فجر چهلم در اردبیل
  مراسم استقبال از فجر چهلم در روز پنجشنبه ۹۷/۱۱/۴ با مشارکت انجمن های اسلامی وتشکل های دینی و مذهبی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل با سخنرانی مدیر کل محترم و سخنران کشوری برگزارشد.
  در این مراسم گروه سرود طلایه داران فاطمی ۴۰ نفری که به همت اتحادیه انجمن های اسلامی استان تشکیل گردیده ، برنامه سرود را اجرا نمود.
  ادامه ...
لینکهای مفید