هر انجمن‌ اسلامی‌ ، در كشور، یك‌ سنگر فرهنگی‌ است‌ كه‌ سلاح‌ این‌ سنگر، دین‌، تدبیر، علم‌، فكر و فرهنگ‌ می‌باشد. مقام معظم رهبری            کار فرهنگی امر مهمی است ، نیازمند حرکتی جهادی و انقلابی است. فرهنگ عمومی ما در سال های اخیر دستخوش نابسامانی های فراوان بوده است. این نابسامانی بیش از هر چیزی ریشه در ناآگاهی دارد. احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر در حوزه فرهنگ می تواند پشتوانه محکمی برای این هدف مقدس باشد            کار فرهنگی امر مهمی است ، نیازمند حرکتی جهادی و انقلابی است. فرهنگ عمومی ما در سال های اخیر دستخوش نابسامانی های فراوان بوده است. این نابسامانی بیش از هر چیزی ریشه در ناآگاهی دارد. احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر در حوزه فرهنگ می تواند پشتوانه محکمی برای این هدف مقدس باشد           
خبر اول
 • پنجمین گردهمایی انجمن های اسلامی استان فارس

  در آخرین روزهای ماه محرم؛  پنجمین نشست مسئولین انجمن های اسلامی استان فارس به میزبانی  اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان فارس صبح روز ۱۶ مهرماه ۹۷ در سال اجتماعات این بنیاد برگزار گردید.

  این جلسه که با حضور سردار  رنجبر از ایثارگران  سرافراز دوران دفاع مقدس  انجام شد؛  مسئولین انجمن های اسلامی دیدگاهها و نظرات خود را عنوان و پرسش هایی را مطرح نمودند.
  در این گردهمایی جناب سرهنگ گرامی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان فارس؛  ضمن پاسخ به سوالات مطرح شده؛  گوشه ای از فعالیتها و برنامه های این بنیاد در سطح شهرستانهای  استان فارس را بیان نمودند و سپس آقای همتی  ؛ کارشناس تشکهای دینی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس در خصوص برگزاری کارگاههای آموزشی آسیبهای اجتماعی و اعزام اساتید ویژه  انجمن های اسلامی  گزارشی را عنوان کرد.
  در این جلسه از ۶ نفر از پیشکسوتان انجمن های اسلامی در دوران دفاع مقدس با لوح تقدیر تجلیل شد.
  در پایان جمع حاضر از موزه دفاع مقدس و یادمان شهید خلبان عباس دوران بازدید نمودند.    ادامه ...
 • دومین همایش انجمن های استانی استان اردبیل
  همایش دوم اتحادیه انجمن های اسلامی استان اردبیل روز دوشنبه ۹۷/۶/۱۹ ساعت ۱۰ لغایت ۱۳ در محل همایش های اداره کل برگزار گردید 
  مدیرکل محترم،مسئول ستاد امربه معروف ونهی ازمنکر برادربلندی، ریاست اتحادیه سخنرانی کردند و۴  نفر از مسئولان انجمن ها گزارش دادند و در ادامه مجوز ۱۴ انجمن صادر و تعدادی از فعالان عرصه فرهنگی مورد تقدیر قرار گرفتند 
  در این همایش رئیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه هدف دشن تخریب محرم
   است، گفت:کنگره عظیم اربعین و حضور چندین برابر در تاریخ تاثیرگذار است به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، بهرام دژبرد در دومین همایش اتحادیه انجمن‌های اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: انجمن‌های اسلامی چشم و چراغ نظام و ملت هستند و با سعه صدر و دقت در عزاداری‌ها حضور می‌یابند.

  وی با اشاره به این‌که در مجالس عزاداری امام حسین(ع) باید از بیان خرافات پرهیز شود، گفت: لازم است مطالب از نظر محتوا مستند باشد، خلاف عقاید مکتب اهل‌بیت(ع) نباشد هم‌چنین موجب پایین آمدن مقام مؤمنین و عزاداران نشود.

  رئیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی استان اردبیل یادآور شد: مداحان و سخنرانان مذهبی ما باید در هیئت‌های مذهبی و زمان‌های عزاداری فلسفه و هدف امام حسین(ع) از قیام کربلا را برای مردم به‌ویژه جوانان بازگو و تبیین کنند.

  دژبرد عنوان کرد: مداحان و علما در برانگیختن احساسات دینی و مذهبی نقش منحصر به فرد ایفا می‌کنند و درقالب هنر توانسته‌اند مفاهیم بلند والایی را منتقل کنند.

  وی با تاکید بر زنده نگه داشتن حادثه کربلا در طول تاریخ خواستار پررنگ شدن اهداف قیام امام حسین (ع ) در مجالس عزاداری ها شد.

  رئیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: واقعه بزرگ کربلا زیربنای زندگی ما است و نباید این فرهنگ عظیم را با خرافات ذهنی خود مورد خدشه و تخریب قرار دهیم.

  ادامه ...
 • بیانیه هفتمین نشست اتحادیه کشوری

  * تمهیدات لازم در جهت ایجاد شعور حسینی در ایام محرم امسال.

  * برداشتن گامهای تاثیرگذار در خصوص پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و مهارتهای زندگی و نشاط عمومی در چارچوب موازین شرعی و قانونی.

  * پیگیری همکاری های لازم استانداریهای سراسر کشور و معرفی اتحادیه ها از طریق وزارت کشور.

  * اقدام موثر از طریق سازمان تبلیغات اسلامی کشور و به تبعیت آن ادارات کل تبلیغات اسلامی استانها در جهت اقتدار و اختیارات اتحادیه های انجمنهای اسلامی.

  * تامین اعتبار لازم در جهت امکان اقدام و ارائه فعالیت فرهنگی انقلابی و واریز مستقیم به حساب اتحادیه انجمنهای اسلامی.

  * تأکید مؤکد به مدیران کل هشت استانی که اتحادیه انجمنهای اسلامی ندارند به تسریع در تشکیل اتحادیه.

  * تربیت حضور رؤسای انجمنهای اسلامی در شورای اداری و شورای فرهنگ عمومی استانها.

  * بکارگیری حداکثر توان در هرچه باشکوهتر برگزارکردن فجر40 بویژه خدمات چهل ساله‌ای که درخصوص استقلال همه جانبه اعمال گردیده است.

  * ترتیب دیدار روسای اتحادیه انجمنهای اسلامی با مقام معظم رهبری توسط مقام ارشد سازمان تبلیغات اسلامی.

  * همکاری در اجرای مصوبات اتحادیه انجمنهای اسلامی کشوری و استانی توسط مدیران کل استانها.

  * ترتیب دیدار روسای اتحادیه با تمامی مراجع تقلید، مقامات کشوری و استانی از طریق سازمان تبلیغات اسلامی کشور در ادارات کل استانها به منظور اعلام موجودیت انجمنهای اسلامی و دریافت پیام و رهنمودهای آن عزیزان.

  * حضور اصحاب رسانه بویژه صدا و سیمای کشور و خبرگزاریها علی‌الخصوص خبرگزاری مهر و فارس در جلسات و نشستهای کشوری و استانی اتحادیه انجمنهای اسلامی.

  * ترتیب همکاری ادارات تبلیغات اسلامی استانها در تشکیل نشست خبری با حضور روسای اتحادیه انجمنهای اسلامی.

  * حمایت از بیانیه های صادره از طرف اتحادیه انجمنهای اسلامی توسط ادارات کل تبلیغات اسلامی استانها.

  * مکاتبه با اتاق اصناف، بانکها، ادارات و نهادها و شرکت ها و کارخانجات (از طریق سازمان صنعت و معدن و تجارت) استانها از طریق ادارات کل تبلیغات اسلامی استانها در جهت تعیین و تشکیل انجمن های اسلامی و معرفی مسئولین آن به اتحادیه های انجمنهای اسلامی.

  * اقدام در صدور مجوز نشریه ای اختصاصی (حداقل فصلنامه) برای اتحادیه انجمنهای اسلامی کشور جهت معرفی و ارائه گزارش و فعالیتهای انجمنهای اسلامی سراسر کشور.

  * برپایی و برگزاری همایش کشوری و جشنواره ملی درخصوص و با حضور اتحادیه انجمنهای اسلامی مقامات کشوری و لشکری و دعوت از رسانه های کشوری جهت انعکاس خبرهمراه با تجلیل و تقدیر از انجمنهای برتر.

  * تهیه و تدوین کارت شناسایی جهت رؤسای اتحادیه انجمنهای اسلامی توسط سازمان تبلیغات اسلامی کشور و انجمن های اسلامی توسط ادارات کل تبلیغات اسلامی استانها.

  * برگزاری دور های آموزشی مختلف در استانها با حضور اعضای انجمنهای اسلامی و صدور گواهینامه با امضای ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی کشور.

  * ترتیب نشست و تذکرات لازم به رؤسای انجمنهای اسلامی (کارمندی، کارگری، اصناف و محلات)حداقل ماهیانه دو ساعت توسط مدیران کل ادارات تبلیغات اسلامی استانها


  ادامه ...
لینکهای مفید