هر انجمن‌ اسلامی‌ ، در كشور، یك‌ سنگر فرهنگی‌ است‌ كه‌ سلاح‌ این‌ سنگر، دین‌، تدبیر، علم‌، فكر و فرهنگ‌ می‌باشد. مقام معظم رهبری            کار فرهنگی امر مهمی است ، نیازمند حرکتی جهادی و انقلابی است. فرهنگ عمومی ما در سال های اخیر دستخوش نابسامانی های فراوان بوده است. این نابسامانی بیش از هر چیزی ریشه در ناآگاهی دارد. احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر در حوزه فرهنگ می تواند پشتوانه محکمی برای این هدف مقدس باشد            کار فرهنگی امر مهمی است ، نیازمند حرکتی جهادی و انقلابی است. فرهنگ عمومی ما در سال های اخیر دستخوش نابسامانی های فراوان بوده است. این نابسامانی بیش از هر چیزی ریشه در ناآگاهی دارد. احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر در حوزه فرهنگ می تواند پشتوانه محکمی برای این هدف مقدس باشد           
خبر اول
 • بیانیه ششمین نشست اتحادیه کشوری
  بیانیه ششمین نشست رؤسای اتحادیه انجمن های اسلامی کشور
  با حمد و ثناء ایزد متعال، سلام و صلوات بر آخرین فرستاده نبوت حضرت محمد بن عبدالله (ص)و خاندان امامت ایشان
  درود بی کران به روح بلند معمار و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و شهدای والامقام هشت سال دفاع مقدس 
  و آرزوی سلامتی و توفیقات روزافزون رهبر فرزانه و سکان دار نظام جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت الله امام  خامنه ای (مد ظله العالی)
  ششمین نشست رؤسای اتحادیه های انجمن های اسلامی سراسر  کشور برگزار و بیانیه آن به شرح ذیل صادر گردید:
  به حول و قوه الهی و با هدایت و درایت و رهبری داعیانه رهبر معظم انقلاب ، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در آستانه بزرگداشت چهلمین سال پیروزی خود قرار دارد که همواره دشمن قسم خورده این نظام و مملکت قصد دارد با استفاده از هر حیله و دسیسه، حلاوت این پیروزی که همواره عزت و سرافرازی این ملت غیور و شهید پرور را در برداشته بر کام آحاد جامعه کم اثر جلوه نماید. در این راستا از هیچ کوششی دریغ نورزیده که از مصادیق بارز آن هجمه هشت سال جنگ تحمیلی، تجهیز و هدایت منافقین داخلی و ترور شخصیت ها و عناصر تاثیرگذار علمی، فرهنگی و سیاسی کشور، تحریم های اقتصادی گوناگون در تمام عرصه های جهانی و...که نمونه های بارز آن در کارنامه جنایت های آمریکا و ایادی آن به ویژه دشمن قسم خورده (اسرائیل غاصب) بسیار فراوان دیده می شود. اما یاد پیر سفر کرده مان به خیر باد که چه زیبا و باصلابت فرمود که دنیا بداند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و اسرائیل نیز از صفحه روزگار باید محو گردد. 
  در زمان کنونی که ملت غیور و همیشه استوار ایران خود را ملزم و متعهد به پاسداری و حمایت از آرمانهای خون شهیدان، رشادت و ایثارگری جانبازان و صبر و استقامت آزادگان، پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب می داند، وظیفه و رسالت مسئولین اجرایی کشور را بیش از پیش سنگین تر می کند و در همین راستا خواستاریم ضمن حفظ وحدت و یکپارچگی مسئولین در بسترسازی و تحقق شعار سال (حمایت از کالای ایرانی) اهتمام ویژه ورزیده و مثل همیشه همگام با مردم تحت امر مقام عظمای ولایت در برابر زورگویی های آمریکا و ایادی مزدورش، ایستادگی پیشه کنند.
  ما اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی کشور از مسئولین امر، برخورد جدی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مقابله با رانت خواری، توجه به طبقات پایین و محروم جامعه، حمایت از تولیدات داخلی ، مقابله با آسیب های اجتماعی، فقر، اعتیاد و...، حمایت و توجه ویژه به تشکل های مردم نهاد  را خواستاریم. از رؤسای محترم قوای سه گانه کشور؛ نمایندگان مجلس مسئلت داریم  نسبت به حفظ ارزش ها و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی در جهت رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اهتمام ویژه ورزیده تا ان شاالله با اتحاد، همبستگی و همدلی مردم و مسئولین شاهد رشد و شکوفایی روزافزون نظام و انقلاب ارزشمند کشور و جمهوری اسلامی ایران باشیم

  ادامه ...
 • ششمین نشست اتحادیه کشوری انجمن های اسلامی
  ششمین نشست اتحادیه کشوری انجمن های اسلامی مورخ نهم تیرماه 97 در اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار گردید.
  در ابتدای این نشست، آقای معممی مقدم، مدیر محترم اداره تشکل های دینی، درخصوص آسیب های اجتماعی و نقش انجمن های اسلامی در مقابله با آنها صحبت کرد و اذعان داشت انجمن های اسلامی نباید در برابر ناکارآمدی دستگاه های اجرایی، مسائل اقتصادی و تضعیف دین داری، ساکت بنشینند و بایستی از تمام ظرفیت خود در جهت نهادینه شده اخلاق در جامعه استفاده کنند.
  در ادامه جلسه، آقای عبداللهی، رئیس اتحادیه کشوری درخصوص ایجاد اخلاقیات پسندیده و دینی تاکید نمود. وی به تلقی کردن انجمن های اسلامی توسط مدیران سازمان و تلاش در این زمینه اشاره کرد.
  حجت الاسلام دریاکناری نیز به ارائه راهکارهایی درخصوص رشد و ارتقاء انجمن های اسلامی پرداخت.
  حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد، معاون محترم فرهنگی و تبلیغ اداره کل تبلیغات اسلامی کشور نیز درباره مدیریت اقتصاد در نظام صحبت نموده و اشاره داشت در شرایط فعلی، اختلاف داخلی به هیچ وجه مورد صلاح نیست و نبایستی جامعه را دوقطبی کرد. تمام مشکلات اقتصادی با تکیه بر توان داخلی و با مدیریت صحیح قابل حل خواهند بود.
  ایشان همچنین به مبحث آسیب های اجتماعی بویژه طلاق، اعتیاد، مفاسد اخلاقی، حاشیه نشینی و سکونت گاههای غیر رسمی پرداخت .
  دکتر اکبری، مدیر کل محترم مشارکت اجتماعی وزارت کشور، میهمان ویژه جلسه بودند و ضمن تاکید بر فعالیت های انجمن های اسلامی، خواستار همکاری بیشتر با سایر مجموعه های مردمی شدند. ایشان دغدغه اصلی کشور را مسائل اجتماعی عنوان نموده و بر لزوم مشارکت همه جانبه مردم و سمن ها تاکید کردند.
  آقای اکبری از اهمیت واگذاری امور دولت به مردم سخن گفته و اذعان داشتند انجمن های اسلامی نقش خود را در این زمینه ایفا نمایند و با سایر تشکل ها هماهنگ و همکار قدم بردارند.

  وی در پایان از پیگیری مکاتبات صورت گرفته درخصوص ابلاغ موارد مربوط به انجمن های اسلامی به استانداری ها، فرمانداری های سراسر کشور مبنی بر همکاری با این تشکل مردمی سخن گفت.

  ششمین نشست رؤسای اتحادیه انجمن های اسلامی کشور با تشکیل کارگروه های تخصصی (فجر چهلم، آسیب های اجتماعی، تحقق شعار سال) کار خود را ادامه داد و در پایان نشست مسئولین کارگروه های مربوطه گزارش جلسه خود را ارائه کردند.

  ادامه ...
 • برگزاری نشست هیئت رئیسه اتحادیه انجمن های اسلامی کشور

  برگزاری نشست هیئت رئیسه اتحادیه انجمن های اسلامی کشور

  نخستین نشست هیئت رئیسه اتحادیه انجمن های اسلامی کشور چهارم اردیبهشت ماه برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی نخستین نشست ماهیانه هیئت رئیسه اتحادیه انجمن های اسلامی کشور در سال جاری با حضور رضا معممی مقدم مدیرکل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی سازمان و تقی رفیع رییس گروه انجمن های اسلامی، کانونهای فرهنگی، تبلیغی و سمنهای دینی سازمان چهارم اردیبهشت ماه برگزار شد.

  بحث و تبادل نظر در زمینه برگزاری نشست سراسری اتحادیه های انجمن های اسلامی کشور از مهمترین اهداف برگزاری این نشست ماهیانه بود
  ادامه ...
لینکهای مفید